Licensed Arborists


To hire an arborist, use this list

Companies Employing Maine Licensed Arborists (as of November 2014)

Company Name Address City Phone
Michael Richard757 Crooked River CswyAlbany Twp(207) 824-0554
Southern Maine Arbor Care1051 Gore Rd.Alfred(207) 490-3816
Bragg's Tree Care1045 Searsmont Rd.Appleton(207) 542-3158
R.P. Crane and Tree Service93 Proctor Rd.Arundel(508) 965-5525
Al's Tree Service770 Old Post Rd.Arundel(207) 283-9315
Derek Boucher98 Old Alfred Rd.Arundel(207) 590-5300
Edward CarrPO Box 463Ashland(207) 554-6754
RH Tree SpecialistPO Box 233Athens(207) 399-4187
Michael Cipriano Jr.74 Brighton Rd.Athens(207) 431-4335
Vegetation Control Service Inc.2342 Main St.Athol MA(508) 265-9757
4 Seasons Property Services LLC163 Winter St.Auburn(207) 346-4048
Nicholas Ivers693 Court St.Auburn(207) 754-9428
Phoenix Lawn Care208 North Auburn Rd.Auburn(207) 783-1935
Gammon Landscape Nursery Inc2810 Turner Rd.Auburn(207) 783-6980
Webster Tree ServicePO Box 1571Auburn(207) 784-9421
Stephen Kinsey174 Mud Mill Rd.Augusta(207) 582-9835
Arbor Soultions51 Mulberry CircleAyer MA(978) 771-7195
Maine Tree and Landscape Inc.48 Church Rd.Bangor(207) 852-9043
Crimson King Tree Service20 Webster Ave.Bangor(207) 947-4805
Maine Wood Guy1132 Eagle Lake Rd.Bar Harbor(207) 460-4249
Driscoll Tree ExpertsPO Box 670Bath(207) 504-6284
Total Property Care82 Back Searsport Rd.Belfast(207) 462-5380
Tree Care Specialist Inc.46 Congress St.Belfast(207) 691-3056
tish carr693 Manchester Rd.Belgrade(207) 495-2392
Chet Harrington64 River Rd.Benton(207) 692-7825
Davis Tree Expert CompanyPO Box 478Berlin NH(603) 449-2929
Mark Harriott8 History Ln.Bernard(207) 244-0343
Jon CrossmanPO Box 10Bernard(207) 460-7935
David Bennett10 Arrowwood Dr.Biddeford(207) 615-7414
Pierson Nurseries Inc24 Buzzell Rd.Biddeford(207) 499-2994
Always Green Tree & Lawn Service20 Wadlin Rd.Biddeford(207) 615-7109
Ladyslipper Landscape and Design290 Alfred St.Biddeford(207) 712-5733
Gendron Enterprises10 Hayfield Rd.Biddeford(208) 272-0930
Arbor Options116 Shady Ln.Blue Hill(207) 460-8797
Jerry Pike300 West Side Rd.Boothbay(207) 350-0674
Tim's Tree Service Inc.PO Box 409Boothbay(207) 380-4611
Mike Wallace Lawn and LandscapePO Box 35Boothbay(207) 380-6968
SBLC Landscaping713 Back River Rd.Boothbay(207) 380-7993
Michael Hills86 Pine View Ridge Rd.Boothbay(207) 633-2690
Taylor Tree and Turf CompanyPO Box 829Boothbay Harbor(207) 380-4389
Squirrel Island Village CorpP.O. Box 85Boothbay Harbor(207) 462-6390
Tree KeepersPO Box 488Boothbay Harbor(866) 843-3929
Ryan Page1146 West Rd.Bowdoin(207) 212-3712
Forest to Shore7 Wagg Rd.Bowdoin(207) 651-2861
Well Tree Inc.3 MacMillan Dr.Bowdoin(207) 721-9210
Michael Egan98 Post Rd.Bowdoinham(207) 666-5671
Ads Contracting15 School St.Bowdoinham(207) 838-8733
Out on a Limb Tree Service167 Starlight Dr.Brewer(207) 299-6944
Perennial Point of ViewPond Rd.Bridgton(207) 595-1301
Hustus Tree Service14 Monroe Hwy; PO Box 205Brooks(866) 448-7887
Jason Lepper dba Hart Farm40 Hart Farm Rd.Brooksville(207) 322-3434
Fagan Tree and Landscape71 Lisbon Rd.Brunswick(207) 615-4254
HR Electric7 Wood Pond Rd.Brunswick(207) 720-0639
HR Electric7 Wood Pond Rd.Brunswick(207) 720-0639
Louis Ouellette60 Weymouth St.Brunswick(207) 725-8041
Bartlett Flanagan300A Old Portland Rd.Brunswick(207) 841-2477
Big Jay Tree Service773 River Rd.Bucksport(207) 272-8468
Gilly's Tree Service125 Mary Jane Rd.Buxton(207) 286-6913
Colonial Tree & Landscaping10 Justin Merrill Rd.Buxton(207) 854-0090
Bruce Stedman160 Turkey Ln.Buxton(207) 929-3967
Cliffside Tree Service47 Washington St.Camden(207) 841-8226
Northeast Tree Service111 Beaucaire AveCamden(207) 236-4250
Johnson's Arboriculture - Treekeepers LLC43 Pearl St.Camden(207) 236-6855
Maine Tree Surgery79 Mechanic St.Camden(207) 272-0769
Keith Heal306 Howe Hill Rd.Camden(207) 763-3606
Charles Smith IIPO Box 406Canton(207) 740-6335
The Sprague Corp DBA Ram Island Home and Grounds1 Ram Island FarmCape Elizabeth(207) 221-2045
Abbott Bros. Inc.PO Box 7Cape Neddick(207) 363-3762
Byron Skidgel37 Dahlgren St.Caribou(207) 227-9292
Blue Water Tree and Lawn Inc.585 Charleston Rd.Charleston(207) 564-7400
Cody Clark696 Hanson Rd.China(207) 692-3808
Clifton Poles & Holes182 Rebel Hill Rd.Clifton(207) 356-6368
Bruce FarrenPO Box 216Columbia Falls(207) 546-1347
Christopher ForbesPO Box 502Cumberland(207) 749-1137
LST Landscaping Inc.15 Longwoods Rd.Cumberland(207) 878-1578
Northeast Landscape and Tree12 Crestwood Rd.Cumberland(207) 939-9814
David Lebel15 Pine Ln.Cumberland Foreside(207) 781-4282
Damariscotta Maintenance Co.PO Box 1403; 161 Elm StDamariscotta(207) 563-1453
Pinkham's Plantation Ltd431 Biscay Rd.Damariscotta(207) 563-5009
Souliere Services LLC60 Southern ViewDayton(207) 499-7323
Jackson's Tree Service989 New County Rd.Dayton(207) 499-7942
Douglas Goulet313 Waterhouse Rd.Dayton(207) 710-8840
Farrell RupertPO Box 2Deer Isle(207) 348-9922
CM Nichols Landscape236 Bull Ring Rd.Denmark(207) 446-2764
Engstrom and Tumosa Tree Service2067 Dexter Rd.Dover-Foxcroft(207) 564-8290
Vannah Logging15 Birch CourtDresden(207) 631-2475
Andrew Higgins17 Vallieres Ln.Durham(207) 615-9282
Balfour Landscape Tree and Lawn Service980 Pinkham Brook Rd.Durham(207) 353-4783
Baldwin Tree Service360 Runaround Pond Rd.Durham(207) 576-5007
Trees Inc.1135 Waterford Rd.East Waterford(207) 415-8477
Northern Roots Tree and LandscapePO Box 153Eaton NH(603) 662-3223
C and L Forestry Inc.33 Creek Ln.Edgecomb(207) 319-4101
Donald ClarkPO Box 303Edgecomb(207) 380-5591
Salt of the Earth44 Shore Rd.Edgecomb(207) 633-3521
Vaughn English52 English Rd.Effingham NH(603) 301-1235
Piscataqua Landscaping26 MacLellan Ln.Eliot(207) 439-2241
Suntree Corp. dba Piscataqua Landscaping Co. Inc.26 McLellan Ln.Eliot(207) 439-2241
Grogan & Son Tree ServicePO Box 482Eliot(207) 439-3078
Dean Nappi33 Ridgewood Rd.Eliot(207) 703-8006
Wilson's Tree Service248 Surry Rd.Ellsworth(207) 667-9755
GNOME Landscape & DesignPO Box 66803Falmouth(207) 781-2955
Dorso & Son Property Maintenance47 Park St.Farmingdale(207) 215-6365
Randy Cormier523 Litchfield Rd.Farmingdale(207) 588-0452
Deep Root Tree Service296 Farmington Falls Rd.Farmington(207) 778-1670
Shane's Tree ServicePO Box 727Farmington(207) 441-1109
Dubois Contracting295 St. John St.Fort Kent(207) 834-2008
Cypress Landscape & Consulting12 Murch Rd.Freeport(207) 671-2564
Gerard Boucher177 Turkey Trot Rd.Fryeburg(207) 925-3321
Micklon Tree and LandscapePO Box 596Fryeburg(207) 935-3293
Brian Gehan805 Five Islands Rd.Georgetown(207) 865-0506
Jake Wilson70 Little Sheepscot Rd.Georgetown(801) 725-5846
Belknap Landscape Co.25 Country Club Rd. Unit 302Gilford NH(207) 577-8754
Arborpro Plant Care Experts169 Stone Rd.Gilmanton NH(603) 332-9277
McIntosh Forestry Services1231 Pushaw Rd.Glenburn(207) 659-5811
Maine Tree Service3142 BroadwayGlenburn(207) 990-2110
Timberline Tree ServicesPO Box 267Glenn NH(207) 864-5041
William Smith15 Longfellow Rd.Gorham(207) 839-4984
Plum Tree Service37 Brookwood Dr.Gorham(207) 797-7294
Tree Soultions27 West End Rd.Gouldsboro(207) 694-0765
Ash Mountain Tree Service7 Seth's CrossGouldsboro(207) 963-7187
DMC Tree and Landscaping104 Shaker Rd.Gray(207) 400-9452
Jeffrey Siegfried18 Egypt Rd.Gray(207) 577-7788
StumpXPO Box 237Gray(207) 653-9624
Maines Tree Works Inc.368 Mayall Rd.Gray(207) 657-4425
Winter Greens5 Glen Cove Rd.Gray(207) 751-7677
Treecycle Inc.35 Poplar Ridge Rd.Gray(207) 756-4880
Kirk Barkman104 Grey Rd.Greene(207) 946-5209
Gerry's Tree Service1121 Church Hill Rd.Greene(207) 353-7660
Ridgeline Tree Service47 Wilkins Rd.Greene(207) 754-9171
Jon Phillips Landscaping/ ArboriculturePO Box 16Hallowell(207) 582-4074
Pinnacle Tree LLC22 Carriage Ln.Hallowell(207) 582-6728
Bruen's Tree Service213 Main Rd. So.Hampden(207) 862-6219
Kenney Landscaping LLC12 Pine Ridge Rd.Harpswell(207) 233-6344
Evergreen Tree & Landscape CoPO Box 85Harrison(207) 583-6109
Marston's Tree Service Inc.1288 Naples Rd.Harrison(207) 693-4631
Lawrence Giroux40 Garden Dr.Hartford(207) 224-7674
Donald Butler IV25 Commercial St.Hartland(207) 416-3598
Wilson Small Tree Care17 Gerrish Rd.Hiram(207) 625-3737
JMM Services Inc.681 Calais Rd.Hodgdon(207) 538-7888
Farrar Tree Service31 Spruce Ln.Hollis(207) 671-8320
Paul Bunyan Tree Co.41 Chadbourne Ridge Rd.Hollis(207) 727-4708
Tree Specialists Inc.140 Washington St.Holliston MA(508) 429-8733
Waterman's Tree Service653 Hatchet Mountain Rd.Hope(207) 592-5504
Kara BazinetPO Box 2013Hope(207) 712-5676
Raymond Jay265 Ludlow Rd.Houlton(207) 532-0871
Vegetation ManagementPO Box 162Houlton(207) 532-2684
Dan's Tree Service83 Paradise Ln.Hudson(207) 327-1479
John TinkerPO Box 131Hulls Cove(207) 801-2502
Kevin Elkin Tree ServicePO Box 31Indian Lake NY(518) 648-6487
The By "US" CompanyPO Box 69Jonesboro(207) 263-7128
Round River Forest TreePO Box 123Jonesboro(207) 266-6453
Peacock Tree Preservation LLC7 Winnow Hill Rd.Kennebunk(207) 604-0958
Tamarack Tree & Landscape Co. Inc.PO Box 327Kennebunk(207) 985-2567
Jonathan Stevens54 Whitten Hill Rd.Kennebunkport(207) 967-5136
Shamrock StoneworksPO Box 356Kents Hill(207) 242-7983
Skyline Tree Services125 Main StKingfield(207) 578-0289
The Organic Arborist2 Dana AveKittery(207) 439-5750
New England Tree Service135 Dennett Rd.Kittery(207) 439-6864
Huebner Tree Service48 South Rd.Lamoine(207) 667-9353
Joshua AllairePO Box 159Lebanon(603) 332-1246
3 Generations Landscaping102 Merrill Rd.Lewiston(207) 577-1712
Mark's Tree Service67 Deer Rd.Lewiston(207) 765-9150
Labonte's Landscaping465 College St.Lewiston(207) 783-6064
Richard Boucher1990 Lisbon Rd.Lewiston(207) 786-3304
Andre DesVergnes General Contracting & Excavation IncPO Box 219Limerick(207) 651-6540
Jeffrey Grovo12 Coventry Dr.Limington(207) 324-6571
Richard Noke151 Ossipee TrailLimington(207) 883-3325
John Calderwood61 Calderwood Ln.Lincolnville(207) 542-9875
Basic Landscape Care Inc.PO Box 276Lincolnville(207) 596-4536
Goodridge-Lermond Tree ServicePO Box 192Lincolnville(207) 691-2474
Green's Tree Service31 Townhouse Rd.Lincolnville(207) 763-4093
Flood's Tree Service9 Merrill AveLisbon(207) 557-8473
Affordable Tree Service616 Lisbon Rd.Lisbon Falls(207) 240-4601
Yard and Home Care Giant15 Davis St.Lisbon Falls(207) 353-2478
Joel DunhamPO Box 346Lisbon Falls(207) 577-6674
Tip Top Tree705 Lisbon St.Lisbon Falls(207) 841-8733
Greenleafwoods Tree Service44R North Greenleafwoods Ln.Litchfield(207) 268-3658
Mann's Selective Sawing61 Hayden Hill Rd.Litchfield(207) 754-8047
JCZ Yard & Tree Service54 Libby Rd.Litchfield(207) 837-4277
Johnny Castonguay140 Shackley Hill Rd.Livermore(207) 754-5945
Lee Logging368 Turkey Ln.Livermore(207) 931-8728
Barker Construction Inc295 Leeds Rd.Livermore Falls(207) 320-0619
L&L Timber51 Diamond Rd.Livermore Falls(207) 491-2880
Jean Castonguay Logging & Excavation Inc.340 Fayette Rd.Livermore Falls(207) 897-4283
Michael Lingley#219 Beach Ave.Long Island(207) 272-5797
Hutchin's Property and Tree LLCPO Box 62Lovell(207) 233-6955
Lumber Jack Yard Service300 Howitt Rd.Lyman(207) 205-8733
Glenn Anderson15 Whitetail WayLyman(207) 499-7371
Spruce It Up Yardscapes620 Lakewood Rd.Madison(207) 318-6825
Brawn Tree Service LLC25 Gopher Park Rd.Manchester(207) 459-8567
J. Chartier Logging & Chipping Service357 Swift River Rd.Mexico(207) 364-3623
Dave MacNeillPO Box 17Millinocket(207) 723-9151
Bouchard Tree Service181 Lincoln St.Millinocket(207) 731-5315
Kennebec Tree Service52 South Shore Dr.Monmouth(207) 933-4455
Adam Lynn188 Pattee Rd.Monroe
Clifford Coburn7 Cemetery Rd.Montville(207) 322-8174
Eric Dayan81 Haystack Mt. Rd.Montville(207) 380-3095
Savage Forest EnterprisesPO Box 1001Mount Desert(207) 244-7223
MDI Tree ServicePO Box 756Mount Desert(207) 244-9200
David SmithPO Box 412Mount Desert(207) 266-6079
Cook's Tree ServicePO Box 4096Naples(207) 647-4051
Q-Team Tree Service Inc.PO Box 4096Naples(207) 693-3831
Whitney Tree Service Inc.61B Sabbathday Rd.New Gloucester(207) 657-3256
Precision Tree Service LLC74 Campbell Rd.New Limerick(207) 521-6221
Patrick Deighan2566 Kennebec Rd.Newburgh(207) 223-4064
Spence Gallant462 Stone Rd.Newfield(207) 205-0110
Keith Thomas16 Bennett WayNewmarket NH(603) 969-4331
Carter Tree Service38 Wilder Hill RdNorridgewock(207) 431-3504
Abbott Hill Tree Service LLC1370 Lebanon Rd.North Berwick(207) 457-1935
Sean Ruel13 Middle St.North Berwick(207) 251-9838
Wood's Tree Service204 Annabessacook Rd.North Monmouth(207) 933-2282
Jeffrey LaCoursePO Box 250North Waterboro(207) 651-8422
Jim's Tree Service51 Memorial HighwayNorth Yarmouth(207) 431-3273
Meehan Landscaping#2 Dragon Fly Ln.North Yarmouth(207) 615-7916
Fowler Tree Care20 Pea Ln.North Yarmouth(207) 829-5471
James HardisonPO Box 7Northeast Harbor(207) 266-5241
Foster Tree and Landscaping Co.263 Middle Rd.Oakland(207) 683-5400
The Tree ManPO Box 689Oakland(207) 397-2086
James Proctor Jr.PO Box 304Oquossoc(207) 864-2798
Lucus Temple12 MainewoodOrono(207) 904-8163
Burman Land & Tree Co.PO Box 145Orrington(207) 825-4050
Vail's Tree Service1673 Harpswell Island Rd.Orrs Island(207) 833-2949
Donovan Tree Removal LLCPO Box 183Parsonsfield(603) 842-0487
Stanwood Newell Tree Service31 Central Ave.Peaks Island(207) 252-4777
Morales LandscapingPO Box 91Peaks Island(207) 570-8314
Anne Whitman162 Island AvePeaks Island(207) 756-4168
Tree Feller 42 Pierce Pond Rd.Penobscot(207) 266-5101
Safe Arbor Tree Service173 Pierce Pond Rd.Penobscot(207) 326-4600
Bowdens Tree CarePO Box 134Penobscot(207) 374-2754
Boundless Garden & Tree Inc.40 Front Ridge Rd.Penobscot(207) 664-8012
Global Grooves Tree Removal 45 Ted's Cabin Ln.Penobscot(225) 772-7297
Dean Doyle Jr.8 Hilltop Dr.Phippbsurg(207) 449-2901
Dan Gurney30 Fuller Mountain Rd.Phippsburg(207) 522-5757
Hawkes Tree Service78 Main Rd.Phippsburg(207) 837-3637
Spruce Bay Farm and Landscape232 Jackson Rd.Poland(207) 240-6395
Urban Foresty ServicesPO Box 192Poland Spring(207) 998-5278
Gerry CushmanPO Box 246Port Clyde(207) 372-6429
Sealand VenturesPO Box 1Port Clyde(207) 691-3117
Raymond Baston356 Woodford St.Portland(207) 650-9749
The Davey Tree Expert Company789 Warren AvePortland(207) 409-4629
MRH LandscapePO Box 1765Portland(207) 232-3861
McCarthy Tree Service Inc.46 Columbia Rd.Portland(207) 232-9828
Timbertaken Tree Care30 Hicks St.Portland(207) 266-4936
Kelly Palomera54 Lexington AvePortland(207) 408-2312
Ye Faithful Gardener15 Fessenden St. #1Portland(207) 619-7029
Rare Earth Horticultural ServicesPO Box 10547Portland(207) 671-6791
Keystone Horticulturists LLCPO Box 1910Portland(207) 797-8733
Lawn Dawg460 Riverside St. Unit 1Portland(207) 878-6400
Ethan Niederer41 Waterville St.Portland(802) 999-2844
Andrew Johnson41 Wellstone Dr.Portland(920) 979-8021
Aroostook ArboriculturePO Box 402Presque Isle(207) 227-4726
Sunrise View Farm2963 Main St.Rangeley(207) 864-2117
Sayward Tree and Landscaping85 Mountain Rd.Raymond(207) 655-7444
Mark Friant14 Pamela Ln.Raymond NH(603) 895-4258
Morse's Enterprises Inc.846 Main St.Readfield(207) 557-1362
Morrison Forest Products279B Langdon Rd.Richmond(207) 314-8822
Chad Cray4 Westwood AcresRichmond(207) 319-8383
McKenney Tree and Landscaping171 Pleasant St.Richmond(207) 737-8561
Urban Tree ServiceP.O. Box 1631Rochester NH(603) 332-1246
Burke's Tree Service116 Salmon Falls Rd.Rochester NH(603) 332-4319
Jacob DiGirolamo35 Oceanward Dr.Rockland(207) 975-6783
Peter DiGirolamo17 Pacific St.Rockland(207) 593-9019
Thomas Beauregard21 Seaport Dr.Rockport(207) 236-3438
Farley & Son Landscaping310 Commercial St.Rockport(207) 236-4787
Arbormore Tree Service82 Mercer Rd.Rome(207) 522-8145
Trees To Please LLC416 Mercer Rd.Rome(207) 552-0545
S.B. Nichols Inc.577 State Route 32Round Pond(207) 677-2425
Red Oak Forestry546 Hancock St.Rumford(207) 364-9262
Terry Tree Service LLC225 Ballantyne RdRushville NY(585) 202-0788
RDS Landscaping59 Spruce St.Sabattus(207) 376-5631
Northeast Tree Care74 Shadagee Rd.Saco(207) 205-0449
Clinton Kelly37 Jenkins Rd.Saco(207) 229-0924
Royle Tree CompanyPO Box 240Sanbornville NH(603) 522-9498
Lakewood Tree Experts1521 Main St.Sanford(207) 329-8284
Woltersdorf Inc.162 Sam Allen Rd.Sanford(207) 324-1744
TNT Tree266 French Mills Rd.Sangerville(207) 343-3227
Maine Turf & Greenery Inc.PO Box 6358Scarborough(207) 482-9553
Treely Unique Landscape Inc.262 Broadturn Rd.Scarborough(207) 615-3190
KD Landscaping Company46C Saco St.Scarborough(207) 839-3870
Bartlett Tree ExpertsPO Box 6828Scarborough(207) 883-3340
John Beyer83 Beech Ridge Rd.Scarborough(207) 883-6000
Richard's Landscaping Service16 Mast Rd.Scarborough(207) 883-9055
Richard Porensky Jr.9 Hearn Rd.Scarborough(207) 899-7683
Robert Cochran 469 Lincolnville Ave.Searsmont(207) 236-4250
True Bragg169 Woodmans Mill Rd.Searsmont(207) 323-4895
Timber Bear Tree Care450 East Main St.Searsport(207) 548-6564
New England Spray Technologies21 Ridley Rd.Shapleigh(207) 636-1605
Chavarie Tree and Landscaping35 Pleasantview Dr.Sidney(207) 592-4836
Wilson and Son Logging292 Ross Rd.Smithfield(207) 313-2863
Steve LawerysonPO Box 245Solon(207) 858-6237
Five K102 S Rd.South Bristol(207) 350-6250
Basham Tree Service Inc.PO Box 562South China(207) 445-2363
Comprehensive Land TechnologiesPO Box 146South China(207) 592-3351
Kyle Mann Tree Work95 Hebron Rd.South Paris(207) 890-5265
Morong & Sons40 Washington Ave.South Portland(207) 799-5275
Timothy Lessard8 Chapel St.South Portland(207) 409-9440
Noah Buehner53 Wainwright Circle WestSouth Portland(207) 272-7430
Aspiras Tree Care11 Bonnybriar Rd.South Portland(207) 767-7273
Eagle Tree64 Stanford St.South Portland(207) 799-5433
Eames Landscaping24 Eames Rd.Southport(207) 633-5058
K.M. Harper & Son Inc.PO Box 536Southwest Harbor(207) 244-3614
Charles DittmarPO Box 927Southwest Harbor(207) 244-5385
Tim Arsenault Tree ServicePO Box 545Springvale(207) 608-0978
Benner's Tree ServicePO Box 364Spruce Head(207) 975-1038
Marquis TreeworksPO Box 145St. Agatha(207) 316-3384
Martell and Sons Tree ServicePO Box 200Standish(207) 415-1416
Libbys Tree ServicePO Box 555Stratton(207) 315-0199
Cutting Edge Tree ServicePO Box 260Strong(207) 639-3171
Ray McDonald & Sons Inc.595 Morgan Bay Rd.Surry(207) 667-4540
Jason Joyce20 Grindle Hill Rd.Swan's Island(207) 479-6490
Evergreen Farms Nursery952 Oakhill Rd.Swanville(207) 338-2428
P.C. Hoag and Co.200 Stevenson Hill Rd.Tamworth NH(603) 323-7217
Timothy Hoppe533 Port Clyde Rd.Tenants Harbor(207) 354-2511
Treeworks 7 Lawrence Ave.Thomaston(207) 354-0601
Jaime Haskins45 Fluker St.Thomaston(207) 542-8209
Professional Tree Service226 West Meadow Rd.Thomaston(207) 594-8863
Dean Cornish192 Bradley Pond Rd.Topsham(207) 798-8359
Timber Tree Service and Landscaping432 Middlesex Rd.Topsham(207) 725-4763
Tim's Creative Landscaping142 Meadow Cross Rd.Topsham(207) 522-1517
Barton Construction184 Meadow Cross Rd.Topsham(207) 841-7718
Eagle Arboriculture Inc.744A Bar Harbor Rd.Trenton(207) 664-2544
Green Thumb Tree Services & Landscaping535 Upper St.Turner(207) 212-5234
Timothy CrabtreePO Box 724Union(207) 785-3616
Ridgefield Farm and LandscapePO Box 825Union(207) 975-4308
Northern Turf Management7 Main St.Van Buren(207) 551-1449
Jeremiah Jordan132 Cemetery Rd.Waltham(207) 479-2171
Top Notch Tree Service432 Cave Hill Rd.Waltham(207) 584-2006
David Grote91 Tolman Rd.Warren(314) 477-4300
Langille Construction Inc.51 Langille Rd.Washburn(207) 455-4363
Thompson Tree ServicePO Box 82Washburn(207) 455-8595
American Tree Service36 American WayWashington(207) 845-2081
McCann Tree Care Inc.452 Federal St.; PO Box 114Waterboro(207) 247-2900
Benjamin Bruns327 Rice Rd.Waterford(207) 418-0905
Rice Tree ServicePO Box 40Waterford(207) 583-2474
TRS Timber Maintenance Inc.166 Plummer Hill Rd.Waterford(207) 890-5684
MacKenzie LandscapingP O Box 16Waterville(207) 873-1621
ArbortechnologiesPO Box 1611Waterville(207) 877-4128
Taylor Stevenson41 Walton Rd.Wayne(207) 424-0613
Earle Welch Jr.PO Box 331Wayne(207) 685-9843
Lasher Tree77 Horace Mills Rd.Wells(207) 608-9174
Dogwood Tree Service9 Dogwood Ln.Wells(207) 636-6745
Morton's Landscaping151 Earl's WayWells(207) 641-3931
Downs Tree Service2039 Sanford Rd.Wells(207) 646-9422
Chain Saw StevePO Box 1003Wells(800) 646-4169
Michael Brann15 Lindsey Ln.West Gardiner(207) 242-1344
Pulp and Logs33 Lily Pond Ln.West Gardiner(207) 724-3668
Aspen LandscapingPO Box 1466Westbrook(207) 878-5580
Ax-Men Tree Co.4 Anderson AveWestbrook(207) 210-2146
Jon Labbe67 Chestnut St.Westbrook(207) 653-9281
Brewer Tree & Landscape3 Pioneer Rd.Westbrook(207) 657-3256
TW EnterprisesPO Box 455Westbrook(207) 856-0046
Brownies Landscaping34 Clark Ln.Whitefield(207) 242-8121
Mullens & Son Lawn Care458 Howe Rd.Whitefield(207) 441-2061
Out on a Limb Tree Service239 Hilton RdWhitefield(207) 485-0698
dba Second Nature Tree Service55 Grand Army Rd.Whitefield(207) 549-3683
Spicer Tree Specialists373 Hunts Meadow Rd.Whitefield(207) 549-5480
Wolftree Inc.32 Main St.Whitefield(800) 752-8116
Hidden Hills Tree Service60 Hidden Hills Rd.Wilton(207) 491-6606
Spruce Mountain Tree Service361 Weld Rd.Wilton(207) 645-4275
Rocky Hill Landscaping & NurseryPO Box 836Wilton(207) 645-5381
Joseph Lynch2 Griffin Dr.Windham(207) 892-0105
Black Sheep Service Co.28 High St.Windham(207) 450-3974
Native Roots LLC19 Ward Rd.Windham(207) 632-5968
Christopher Toto242 Pope Rd.Windham(207) 892-1418
Roosevelt Trail Garden Center310 Roosevelt TrailWindham(207) 893-2757
Hawksley Tree Care17 King Rd.Windsor(207) 549-5780
Pierce EnterprisesPO Box 146Windsor(207) 592-2210
J&L Tree and Lawncare 16 Clinton Ave.Winslow(207) 314-5024
H and T Arborist98 North Reynolds Rd.Winslow(207) 649-4332
W. T. Bates and Son2 White Fish Rd.Winslow(207) 872-0802
Herz Logging and Tree Service28 Marine St.Winterport(207) 223-4064
Timber Grove Tree Service21 Parsonage St.Winterport(802) 309-4415
Doyle's Tree ServiceR 202 Box 9450Winthrop(207) 377-8565
Robert Doyle1874 US Route 202Winthrop(207) 377-8565
Walter Armstrong74 Montsweag Rd.Woolwich(207) 442-7450
Landcrafters111 Temple Rd.Woolwich(207) 443-9789
William Milam107 Brushwood Rd.Woolwich(207) 751-3689
Hughes Inc.260 North Rd.Yarmouth(207) 232-4158
Tom Chase and Sons307 Route 103York(207) 363-2586
York Rd. and Tree Service4 Bristol Ln.York(207) 752-2138
Asplundh Tree Expert Co. 58 Shattuck Mill Rd.Newcastle(207) 882-4282
Lucas Tree Experts PO Box 958Portland(207) 797-7294



To verify an individual's license status, use this list

Verification of Arborists with Licenses (as of November 2014)

First Name Last Name License Number City, State License Type
BruceAveryFCU2001AthensFirst Class Utility Arborist
DidierBonner-GanterFCL2003BelfastFirst Class Landscape Arborist
CharlesClapperton, IIIFCU2005WatervilleFirst Class Utility Arborist
DaleDeeringFCL2009SacoFirst Class Landscape Arborist
DavidEmeryFCU2010South PortlandFirst Class Utility Arborist
ShonErskineFCU2011PlymouthFirst Class Utility Arborist
TimothyGustinFCU2016DexterFirst Class Utility Arborist
BrucePittsFCU2026NaplesFirst Class Utility Arborist
KristyonSpiegelFCL&U2028SearsportFirst Class Landscape and Utility Arborist
BryanSalterFCL2042EdgecombFirst Class Landscape Arborist
NelsonRaymond, Jr.FCU922KennebunkFirst Class Utility Arborist
LouisOuelletteFCL&U848BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertMoosmannMSL1454SanfordMaster Landscape Arborist
BoothHemingwayFCL701EliotFirst Class Landscape Arborist
ThomasHoerthFCL1629GrayFirst Class Landscape Arborist
JeffreyGrovoFCL2048LimingtonFirst Class Landscape Arborist
DaleGilmourFCL1584KingfieldFirst Class Landscape Arborist
PeterBellFCL990WaterfordFirst Class Landscape Arborist
TimothyTobinFCL888BridgtonFirst Class Landscape Arborist
PaulBarnesFCL&U1528WashingtonFirst Class Landscape and Utility Arborist
RichardBoucherFCU1595LewistonFirst Class Utility Arborist
ThomasFarleyFCL&U1223RockportFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkDurkeeFCL&U1557UnionFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChrisLangilleFCU1464WashburnFirst Class Utility Arborist
DonaldWhitneyFCL&U494GrayFirst Class Landscape and Utility Arborist
DouglasMcKagueFCL1371GrayFirst Class Landscape Arborist
DavidMacDonaldFCL&U1372New GloucesterFirst Class Landscape and Utility Arborist
EdmundArmstrong, Jr.FCL1531PownalFirst Class Landscape Arborist
LarrySuttonFCU1354West BathFirst Class Utility Arborist
WilliamReynoldsFCU1680PolandFirst Class Utility Arborist
RobertBatemanFCL1566LincolnvilleFirst Class Landscape Arborist
MarkBurbankFCL&U2044Lisbon FallsFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelGroganFCL1583EliotFirst Class Landscape Arborist
FrederickCampbellFCL799FalmouthFirst Class Landscape Arborist
J. WayneClosson, Jr.FCL1350Boothbay HarborFirst Class Landscape Arborist
MarkLabonteFCL1435LewistonFirst Class Landscape Arborist
TimothyLindsayFCL&U706ScarboroughFirst Class Landscape and Utility Arborist
StevenNaumowiczFCL1453WellsFirst Class Landscape Arborist
DavidNewellFCL&U687FreeportFirst Class Landscape and Utility Arborist
DalePiersonFCL690BiddefordFirst Class Landscape Arborist
IraStockwell, IIIFCL989BuxtonFirst Class Landscape Arborist
JamesStevensFCL&U688ThomastonFirst Class Landscape and Utility Arborist
KirkTitus, IVFCL&U1148Wolfeboro, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
WilliamBurmanMSL&U1467OrringtonMaster Landscape and Utility Arborist
ToddMurphyFCL&U2047RomeFirst Class Landscape and Utility Arborist
ClaytonAbbottFCL&U567Cape NeddickFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelAbbottFCU1439PhillipsFirst Class Utility Arborist
AlanAsselinFCU1538ArundelFirst Class Utility Arborist
PatrickAudet, IIIFCL&U1502BangorFirst Class Landscape and Utility Arborist
DonaldBlackmanFCL641North EdgecombFirst Class Landscape Arborist
De FauriceBowdenFCL1450PenobscotFirst Class Landscape Arborist
WilliamBoyntonFCL1636SkowheganFirst Class Landscape Arborist
MichaelCantlinFCL1440FalmouthFirst Class Landscape Arborist
ThomasChaseFCU911YorkFirst Class Utility Arborist
RichardChurchill, Jr.FCL1113NewryFirst Class Landscape Arborist
RussellDownsFCL&U1030WellsFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertFoggFCL&U1158NaplesFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelFowlerFCL1494ScarboroughFirst Class Landscape Arborist
LawrenceGirouxFCL1468HartfordFirst Class Landscape Arborist
PeterGreenFCL&U1433LincolnvilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
HaraldHuebnerFCL1230LamoineFirst Class Landscape Arborist
DavidJodreyFCU1447WalthamFirst Class Utility Arborist
Douglas N.JohnsonFCL1427CamdenFirst Class Landscape Arborist
ChristopherKempFCL1503KitteryFirst Class Landscape Arborist
RichardLermondFCU892LincolnvilleFirst Class Utility Arborist
L. JonLibbyFCU1632WhitefieldFirst Class Utility Arborist
JohnMarston, Sr.FCU1127NaplesFirst Class Utility Arborist
JonathanMcKenneyFCL&U887RichmondFirst Class Landscape and Utility Arborist
RichardMcLain, Jr.FCL&U1110GlenburnFirst Class Landscape and Utility Arborist
DanielMcMahanFCL1568ScarboroughFirst Class Landscape Arborist
RobertMorong, Sr.FCL468New Port Richy, FLFirst Class Landscape Arborist
JonPhillipsMSL1423HallowellMaster Landscape Arborist
JamesProctor, Jr.FCL1678OquossocFirst Class Landscape Arborist
WilliamProctorFCL1392WiltonFirst Class Landscape Arborist
NelsonRaymond, Sr.FCU921BiddefordFirst Class Utility Arborist
KyleRosenbergFCL&U1579BowdoinFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertSpauldingFCL&U571BangorFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidSpicerFCL1577WhitefieldFirst Class Landscape Arborist
RichardStimsonFCL&U1567FalmouthFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnTooleyFCL&U578CamdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherTotoFCU1451WindhamFirst Class Utility Arborist
JackWheelerFCU1622MillinocketFirst Class Utility Arborist
LawrenceWilsonFCL&U984EllsworthFirst Class Landscape and Utility Arborist
KurtWoltersdorfFCL1380SanfordFirst Class Landscape Arborist
GregoryYoungFCU1496HoultonFirst Class Utility Arborist
AnthonyTanguayFCU1001GorhamFirst Class Utility Arborist
AlSmith, Jr.FCU1563BuxtonFirst Class Utility Arborist
KennethSaywardFCL805RaymondFirst Class Landscape Arborist
BrianSt. LouisFCL1679RangeleyFirst Class Landscape Arborist
TimothyVailFCL875Orrs IslandFirst Class Landscape Arborist
BrianTibbettsFCL&U1051WatervilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnWatersFCL&U705AuburnFirst Class Landscape and Utility Arborist
Thomas L.Sukley, Jr.FCL&U953PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
RichardShaughnessyFCU1175ScarboroughFirst Class Utility Arborist
MarkPomeroyFCL&U1434BangorFirst Class Landscape and Utility Arborist
StephenMurchFCL1477TurnerFirst Class Landscape Arborist
SethMercierFCL1592WatervilleFirst Class Landscape Arborist
BradlyLibbyFCL1693BangorFirst Class Landscape Arborist
StanwoodNewellFCU1209Peaks IslandFirst Class Utility Arborist
BillyGuessFCL&U1627TrentonFirst Class Landscape and Utility Arborist
MertonHickeyFCL&U1598West GardinerFirst Class Landscape and Utility Arborist
ThomasHawksleyFCL1147WindsorFirst Class Landscape Arborist
MarkFriantFCL1355Raymond, NHFirst Class Landscape Arborist
RichardGammonFCL1173AuburnFirst Class Landscape Arborist
JeffreyGillisFCL&U1653BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertDriscollFCL&U1249BathFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeffreyBuxtonFCU1232PortlandFirst Class Utility Arborist
JamesBealFCL280Lisbon FallsFirst Class Landscape Arborist
JeanCastonguayFCU1614Livermore FallsFirst Class Utility Arborist
JohnnyCastonguayFCU1607LivermoreFirst Class Utility Arborist
tishcarrFCL1031BelgradeFirst Class Landscape Arborist
DavidBeattieFCL107Epping, NHFirst Class Landscape Arborist
GlennAndersonFCL855LymanFirst Class Landscape Arborist
AlbertAllenFCL1247VassalboroFirst Class Landscape Arborist
JosephAndersonFCL1478WestbrookFirst Class Landscape Arborist
WarrenBatesFCL&U710WinslowFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChrisForbesFCL1601CumberlandFirst Class Landscape Arborist
EdwardHopkinsFCL&U985South BerwickFirst Class Landscape and Utility Arborist
JosephHirschFCL&U1383Hollis CenterFirst Class Landscape and Utility Arborist
DouglasGunnisonFCL&U1459Farmington, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
JonEnglehardtFCL1722FayetteFirst Class Landscape Arborist
JohnTuckerFCL&U1344AtkinsonFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonWatsonFCU1512Mount DesertFirst Class Utility Arborist
HerbertWatsonFCU870Mount DesertFirst Class Utility Arborist
SusanSpathFCL694SacoFirst Class Landscape Arborist
KennethMacKenzieFCL853WatervilleFirst Class Landscape Arborist
ScottLoveringFCL&U1075North MonmouthFirst Class Landscape and Utility Arborist
DonaldTunison, Sr.FCL&U718WinthropFirst Class Landscape and Utility Arborist
WilliamWood, Jr.FCL&U1074North MonmouthFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnChristopherFCU982BucksportFirst Class Utility Arborist
VincentCrommettFCU1343North VassalboroFirst Class Utility Arborist
JeffClappertonFCU844BelgradeFirst Class Utility Arborist
DouglasAllisotFCU861PittstonFirst Class Utility Arborist
ThomasChouinardFCU895AuburnFirst Class Utility Arborist
LarryBarnesFCU862WiscassetFirst Class Utility Arborist
RobertBoivin, Jr.FCU1527BowdoinhamFirst Class Utility Arborist
MichaelAmaralFCU1253South Effingham, NHFirst Class Utility Arborist
DanielAndersonFCU1414EddingtonFirst Class Utility Arborist
ShawnClappertonFCL&U1050OaklandFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidWhiteFCU1381FairfieldFirst Class Utility Arborist
GeneWellmanFCU1069OaklandFirst Class Utility Arborist
WylieTrudeauFCU1723DexterFirst Class Utility Arborist
ArthurTolmanFCU1287Stockton SpringsFirst Class Utility Arborist
KathySmallFCU1108ChinaFirst Class Utility Arborist
MinardSeveranceFCU1403MiloFirst Class Utility Arborist
RichardSankolewiczFCU1023East WaterfordFirst Class Utility Arborist
RobertOtisFCU1554WoolwichFirst Class Utility Arborist
RogerListerFCU1419DixmontFirst Class Utility Arborist
ThomasKostenbaderFCU896NewcastleFirst Class Utility Arborist
StephenEngstromFCU1428Dover-FoxcroftFirst Class Utility Arborist
VaughnEnglishFCU1035Effingham, NHFirst Class Utility Arborist
JasonHaskellFCU1714NewportFirst Class Utility Arborist
CareyJohnsonFCU1299MachiasFirst Class Utility Arborist
AlanJohnsonFCU1398MachiasFirst Class Utility Arborist
JoeHansonFCU1222Presque IsleFirst Class Utility Arborist
WilliamEklundFCL939WestbrookFirst Class Landscape Arborist
EarleWelch, Jr.FCL1539WayneFirst Class Landscape Arborist
KennethMoonFCL2050Cape ElizabethFirst Class Landscape Arborist
ThomasWentworthFCL&U1581Lisbon FallsFirst Class Landscape and Utility Arborist
DonaldWagnerFCL1469SwanvilleFirst Class Landscape Arborist
ArnoldSproulFCL1731WhitefieldFirst Class Landscape Arborist
WilliamSmithFCU493GorhamFirst Class Utility Arborist
MichaelNisenbaumFCL&U1225SkowheganFirst Class Landscape and Utility Arborist
Steven B.NicholsFCL858Round PondFirst Class Landscape Arborist
JohnLamannaFCL1522Glenn, NHFirst Class Landscape Arborist
KennethMcConveyFCL550CalaisFirst Class Landscape Arborist
DavidLebelFCU1111Cumberland ForesideFirst Class Utility Arborist
PaulLaBonteFCL1549OaklandFirst Class Landscape Arborist
RichardHersomFCL&U1651MinotFirst Class Landscape and Utility Arborist
JosephDuquetteFCU1254BangorFirst Class Utility Arborist
BrianDugasFCL&U1457ArundelFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertDoyleFCU512WinthropFirst Class Utility Arborist
MichaelStoneFCL&U282AlnaFirst Class Landscape and Utility Arborist
TimothyCarrFCL&U1167BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnBlackFCL1615WiltonFirst Class Landscape Arborist
PeterBaecherFCL1575BrunswickFirst Class Landscape Arborist
MichaelGrantFCL&U1590GrayFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherIngramFCL&U1138PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
KevinO'GradyFCL1582PortlandFirst Class Landscape Arborist
CharlesShannon, Jr.FCL&U731PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnShannon, Sr.FCL&U704South PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeffreyTarlingFCL&U695PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
RolfBriggsFCL1551Holliston, MAFirst Class Landscape Arborist
RolandBrown, Jr.FCU728WinslowFirst Class Utility Arborist
RobertCotiauxFCU1118New GloucesterFirst Class Utility Arborist
WestonDavisFCL&U937HallowellFirst Class Landscape and Utility Arborist
G. MichaelHammondFCU1119AlbionFirst Class Utility Arborist
ThomasIrwinFCU1059ReadfieldFirst Class Utility Arborist
JohnRandallFCU1120AugustaFirst Class Utility Arborist
DavidWhitworthFCU1284PortlandFirst Class Utility Arborist
JohnErskineFCU1488South PortlandFirst Class Utility Arborist
Mary LouFathkeFCL1570South PortlandFirst Class Landscape Arborist
DanielMatuskoFCU1489Cape ElizabethFirst Class Utility Arborist
SarahNeutsFCL699StandishFirst Class Landscape Arborist
EnricoPerruzzi, IIIFCL1571Cape ElizabethFirst Class Landscape Arborist
JamesBalfourFCL&U1211DurhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
SeanDonovanFCL&U994DixmontFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidChavarieFCU1318SidneyFirst Class Utility Arborist
GaryBeverageFCL&U1610JeffersonFirst Class Landscape and Utility Arborist
ArnoldDavisFCL&U868Berlin, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnHollowayFCL&U667PolandFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertGoodwinFCL&U2052CharlestonFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelSouliereFCL&U901DaytonFirst Class Landscape and Utility Arborist
JerryAllenFCL&U826New SharonFirst Class Landscape and Utility Arborist
DonaldAndrewsFCU1080SwedenFirst Class Utility Arborist
KeithAndrewsFCL&U827HarrisonFirst Class Landscape and Utility Arborist
ArthurBatson, Jr.FCL&U587FalmouthFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidBryantFCU756NorwayFirst Class Utility Arborist
MarkChandlerFCU1152Salem, NHFirst Class Utility Arborist
MartinColelloFCU1046WestbrookFirst Class Utility Arborist
JosephComeau, Sr.FCU1452RobbinstonFirst Class Utility Arborist
AraCookson, Jr.FCU1373CorinnaFirst Class Utility Arborist
RaymondCorsonFCU1122AthensFirst Class Utility Arborist
RaynardCorsonFCU1123SkowheganFirst Class Utility Arborist
CharlesCotton, IIIFCL&U936BiddefordFirst Class Landscape and Utility Arborist
JosephDumaisFCL1606AuburnFirst Class Landscape Arborist
BruceFarrenFCU1446Columbia FallsFirst Class Utility Arborist
DanielFerranteFCU1322StandishFirst Class Utility Arborist
DavidFerranteFCU697PortlandFirst Class Utility Arborist
F. MartinFolsomFCL&U1100AuburnFirst Class Landscape and Utility Arborist
GaryFournierFCL&U835Ctr Harbor, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
BernardFrithFCU1544StarksFirst Class Utility Arborist
R. MichaelGayFCU1686MilbridgeFirst Class Utility Arborist
DanielGennessFCL&U1090FairfieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidGoewey, Jr.FCU1063PittsfieldFirst Class Utility Arborist
FrancisGorhamFCL&U633StandishFirst Class Landscape and Utility Arborist
LesterHeatley, Jr.FCL&U836AthensFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarioLecoursFCU968StrongFirst Class Utility Arborist
DonaldLibbyFCU1422ScarboroughFirst Class Utility Arborist
JeremyMaharFCU1535New VineyardFirst Class Utility Arborist
PeterMarionFCL&U786WindhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
DennisMcAllisterFCU948StonehamFirst Class Utility Arborist
KeithMoxceyFCU1243SumnerFirst Class Utility Arborist
MichaelPhinneyFCU1325Bonneau, SCFirst Class Utility Arborist
EllsworthPingreeFCU2181RumfordFirst Class Utility Arborist
KevinBrennanFCL&U1721West GardinerFirst Class Landscape and Utility Arborist
WeymouthPuringtonFCU1314BrewerFirst Class Utility Arborist
WilliamRaleighFCL&U842NaplesFirst Class Landscape and Utility Arborist
PeterRoyFCU950PortlandFirst Class Utility Arborist
MarkStickneyFCL&U970ChelseaFirst Class Landscape and Utility Arborist
ShawnWhiteFCU1018StetsonFirst Class Utility Arborist
RobertDavisFCU1505BowdoinhamFirst Class Utility Arborist
MaynardPushawFCL1214HopeFirst Class Landscape Arborist
KevinBosworthFCL1562Cape ElizabethFirst Class Landscape Arborist
RobertMorong, Jr.FCL1000South PortlandFirst Class Landscape Arborist
TimothyBashamMSL&U1474South ChinaMaster Landscape and Utility Arborist
MarkKernsFCU1603ThorndikeFirst Class Utility Arborist
ScottCoutureFCL&U1617BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
JosephBelloFCL&U1010WestbrookFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonMeekinsFCL1620SanfordFirst Class Landscape Arborist
DanielBurkeFCL2054Rochester, NHFirst Class Landscape Arborist
DonaldFerenceFCL1170AuburnFirst Class Landscape Arborist
MarkRussellFCL869BrunswickFirst Class Landscape Arborist
BarryBaldwinFCL&U1736DurhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
Jeffrey R.SmithFCL1058South PortlandFirst Class Landscape Arborist
ThomasSavageFCL2058Mount DesertFirst Class Landscape Arborist
StephenKinseyFCL2059AugustaFirst Class Landscape Arborist
MarkIngrisanoFCL&U2060FarmingtonFirst Class Landscape and Utility Arborist
PeterLammertFCL1586ThomastonFirst Class Landscape Arborist
Timothy M.WalshFCL1351Doylestown, PAFirst Class Landscape Arborist
ScottBatesFCL2062GreeneFirst Class Landscape Arborist
ShaneHendrickFCL&U1542CamdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
EdwardRobinsonMSL&U2063PortlandMaster Landscape and Utility Arborist
AndrewKnightFCL&U2064Strafford, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
BrandonAllenFCL1726LincolnvilleFirst Class Landscape Arborist
MatthewBickfordFCU2065BridgtonFirst Class Utility Arborist
RobertPalmer, Sr.MSL& FCU957KennebunkMaster Landscape and First Class Utility Arborist
LaurenceBruenFCL&U2066HampdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidBragg, Jr.FCL&U2068AppletonFirst Class Landscape and Utility Arborist
WalterArmstrongFCL1159WoolwichFirst Class Landscape Arborist
AdamGosselinFCL&U2069HarrisonFirst Class Landscape and Utility Arborist
AaronGosselinFCU2072HarrisonFirst Class Utility Arborist
CharlesWymanFCL&U2075GorhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
K.M.HarperFCU2076Southwest HarborFirst Class Utility Arborist
BrianHobartFCU2078BowdoinhamFirst Class Utility Arborist
MichaelMainesFCL2080GrayFirst Class Landscape Arborist
StevenWebster, Sr.FCL2082AuburnFirst Class Landscape Arborist
StevenWebster, Jr.FCL&U2084AuburnFirst Class Landscape and Utility Arborist
NormandSaucierFCU2087WoodlandFirst Class Utility Arborist
RolandBardFCU2089Fort KentFirst Class Utility Arborist
PaulFarrarFCL2093HollisFirst Class Landscape Arborist
JamesDavisFCU2094CorinnaFirst Class Utility Arborist
GerardDionFCU2100GreeneFirst Class Utility Arborist
DarrenDonovanFCL&U2103Presque IsleFirst Class Landscape and Utility Arborist
AlanThompsonFCL&U2104WashburnFirst Class Landscape and Utility Arborist
MatthewPlummerFCL2106GorhamFirst Class Landscape Arborist
PaulMarcheterreFCL2107Barrington, NHFirst Class Landscape Arborist
GregorySmithFCL&U2108LimingtonFirst Class Landscape and Utility Arborist
DaleVioletteFCU1529OaklandFirst Class Utility Arborist
David A.SmithFCL2115Mount DesertFirst Class Landscape Arborist
BertonHustusFCL&U2116BrooksFirst Class Landscape and Utility Arborist
SheridanDoyleFCU2117WinthropFirst Class Utility Arborist
ThomasTracyFCU2119RomeFirst Class Utility Arborist
JamesPetersonFCU2121RumfordFirst Class Utility Arborist
JamesFlaggFCU2122NorwayFirst Class Utility Arborist
DouglasEatonFCL2123GorhamFirst Class Landscape Arborist
JosephMcGrawFCL&U2124PenobscotFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherMcCannFCL2125WaterboroFirst Class Landscape Arborist
BrendanBegleyFCL2128GrayFirst Class Landscape Arborist
JeffreyMcKayFCL2132StandishFirst Class Landscape Arborist
ThomasBarkerFCU2133Livermore FallsFirst Class Utility Arborist
GinaWanserFCL2138South PortlandFirst Class Landscape Arborist
ThomasMihalikFCL&U2140BelgradeFirst Class Landscape and Utility Arborist
KevinPrevostFCL&U2143RaymondFirst Class Landscape and Utility Arborist
DevenMorrillFCL&U2145GorhamFirst Class Landscape Arborist
DavidLaryFCL2147LitchfieldFirst Class Landscape Arborist
ScottGallantFCU1165BowdoinhamFirst Class Utility Arborist
JonHaniskoFCL2149Cape ElizabethFirst Class Landscape Arborist
JeremyDrakeFCU2150FarmingtonFirst Class Utility Arborist
NathanielBennerFCU1212South ThomastonFirst Class Utility Arborist
GaryThompsonFCU1229WashingtonFirst Class Utility Arborist
JoannaSylvesterFCL2187AlfredFirst Class Landscape Arborist
ThomasWightFCL&U2151WestbrookFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherDubeFCL&U2152LebanonFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherBishopFCL2153WhitefieldFirst Class Landscape Arborist
RickyHeatleyFCL&U2160AthensFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidStanleyFCL2163BangorFirst Class Landscape Arborist
JohnWagnerFCL2164SwanvilleFirst Class Landscape Arborist
Alfred (Pat)LewisFCL2167Rockledge, FLFirst Class Landscape Arborist
RolandJohnson, Jr.FCL&U2168ShapleighFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidHoltFCU2182JayFirst Class Utility Arborist
ShawnPearseFCL&U2173CamdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
MatthewTetiFCU2175SanfordFirst Class Utility Arborist
MatthewJacksonFCU2177PolandFirst Class Utility Arborist
StephenWilkinsonFCU2170GouldsboroFirst Class Utility Arborist
DominicFontaineFCL&U2171CamdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
JacquesChartierFCU2192MexicoFirst Class Utility Arborist
CliffordCoburnFCU2194MontvilleFirst Class Utility Arborist
TristramHurleyFCL2196Blue HillFirst Class Landscape Arborist
JohnDevineFCL2197PortlandFirst Class Landscape Arborist
KennethFowlerFCL2204North YarmouthFirst Class Landscape Arborist
JayWebsterFCL&U2206Ayer, MAFirst Class Landscape and Utility Arborist
JamieKnightFCU2207North JayFirst Class Utility Arborist
LeoSt. PeterFCL&U2209WatervilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
EdwardDucharme, Jr.FCL&U2210Winchester, MAFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelHillsFCL&U2211BoothbayFirst Class Landscape and Utility Arborist
SheldonRiceFCL&U2213WaterfordFirst Class Landscape and Utility Arborist
PatrickDariusFCU2215MillinocketFirst Class Utility Arborist
CoryBelloFCU2216WestbrookFirst Class Utility Arborist
ChrisSt. SaviourFCL&U2217AlfredFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidClarkFCU2218ThorndikeFirst Class Utility Arborist
DickBentleyFCL&U2219North BerwickFirst Class Landscape and Utility Arborist
ThomasFordFCL&U2221PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
JamieLambertFCU2223LamoineFirst Class Utility Arborist
TimothyMichaudFCL2228TopshamFirst Class Landscape Arborist
PeterRobletoFCL&U2230TopshamFirst Class Landscape and Utility Arborist
PeterVanceFCU2231Old Orchard BeachFirst Class Utility Arborist
JohnPetitFCU2232North WaterboroFirst Class Utility Arborist
JasonFloodFCL&U2233LisbonFirst Class Landscape and Utility Arborist
RalphPierceFCL2234SkowheganFirst Class Landscape Arborist
RobertSalesiFCL2240PenobscotFirst Class Landscape Arborist
MarkDavisFCL&U2241LewistonFirst Class Landscape and Utility Arborist
DarrenColeFCL2242RaymondFirst Class Landscape Arborist
BlaiseKandikoFCL&U2245MadisonFirst Class Landscape and Utility Arborist
LeonJacksonFCL2247DaytonFirst Class Landscape Arborist
GregoryRoyFCL2248TurnerFirst Class Landscape Arborist
ChristopherLewisFCL&U2253SwanvilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
TimothyLessardFCL2254South PortlandFirst Class Landscape Arborist
JosephD'EufemiaFCU2256ClintonFirst Class Utility Arborist
PerlieWingFCU2259CanaanFirst Class Utility Arborist
CaseySmallFCL2261BiddefordFirst Class Landscape Arborist
ColinMicklonFCL2262FryeburgFirst Class Landscape Arborist
JohnMortonFCL&U2263Milton, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeffreyBadgerFCU2266MiloFirst Class Utility Arborist
MicahProperFCU2273HollisFirst Class Utility Arborist
AnthonyHawkinsFCU2276AnsonFirst Class Utility Arborist
JamesFowlerFCU2277Lisbon FallsFirst Class Utility Arborist
JayAsh-CuthbertFCU2278WindhamFirst Class Utility Arborist
ShawnLeclercFCU2279WaldoboroFirst Class Utility Arborist
EdwardSmithFCL2281GorhamFirst Class Landscape Arborist
AlexanderPeacockFCL2282KennebunkFirst Class Landscape Arborist
JohnMcCabeFCU2284WaterfordFirst Class Utility Arborist
SeanUngerFCL2285Wabash, INFirst Class Landscape Arborist
CoreySmithFCU2291OtisfieldFirst Class Utility Arborist
DeanCornishFCL2294TopshamFirst Class Landscape Arborist
CliffordTumosaFCU2295Dover-FoxcroftFirst Class Utility Arborist
ScottMacKenneyFCL2297WhitefieldFirst Class Landscape Arborist
JamesHoweFCL2298North YarmouthFirst Class Landscape Arborist
JeffSwettFCL2301WindhamFirst Class Landscape Arborist
HerbertRiceFCL2302Gilmanton, NHFirst Class Landscape Arborist
KevinWingFCL2304MonmouthFirst Class Landscape Arborist
ChesterParadyFCL2307KitteryFirst Class Landscape Arborist
ChristopherCerulloFCL2305North YarmouthFirst Class Landscape Arborist
DavidTaylorFCL2306Boothbay HarborFirst Class Landscape Arborist
AdamLynnFCL2308MonroeFirst Class Landscape Arborist
DavidBettsFCL2309Kents HillFirst Class Landscape Arborist
EricWagnerFCL2310SwanvilleFirst Class Landscape Arborist
LucasLermondFCU2312PortlandFirst Class Utility Arborist
MatthewPierceFCU2314LincolnvilleFirst Class Utility Arborist
ChristopherBachelderFCU2315SalemFirst Class Utility Arborist
NathanJellisonFCU2316BucksportFirst Class Utility Arborist
KirkBarkmanFCL2317GreeneFirst Class Landscape Arborist
SterlingWatermanFCL&U2321HopeFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkDamonFCU2322WestbrookFirst Class Utility Arborist
JonathanCashFCU2323ExeterFirst Class Utility Arborist
EricCarrollFCL&U2325LymanFirst Class Landscape and Utility Arborist
AbelChavarieFCU2326SidneyFirst Class Utility Arborist
JosephFrederick, IVFCL&U2331BowdoinFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnathanWellmanFCL&U2333SanfordFirst Class Landscape and Utility Arborist
JesseHartsonFCL2335HancockFirst Class Landscape Arborist
MichaelBrannFCU2336West GardinerFirst Class Utility Arborist
ChristopherRobyFCL2338SacoFirst Class Landscape Arborist
ChristopherBlodgettFCL&U2339WatervilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
PeterDiGirolamoFCL2342RocklandFirst Class Landscape Arborist
JohnSherman, IVFCL&U2343ActonFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonEmeryFCL&U2349BucksportFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeffreyCraigFCL&U2351LitchfieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherCoteFCL2352GrayFirst Class Landscape Arborist
RenaldoAspirasFCL2353South PortlandFirst Class Landscape Arborist
RolandPinetteFCL2354ArundelFirst Class Landscape Arborist
HeronBreenFCL&U2356St. AlbansFirst Class Landscape and Utility Arborist
AdamVinsonFCL2361PortlandFirst Class Landscape Arborist
DonaldWallaceFCL&U2362WarrenFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonFitchFCL&U2363WinslowFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeffreySiegfriedFCL&U2364GrayFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidTenneyFCU2370LincolnFirst Class Utility Arborist
ChadCrayFCL&U2372RichmondFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnHendersonFCL&U2373SkowheganFirst Class Landscape and Utility Arborist
DanielKaplingerFCL2375South BristolFirst Class Landscape Arborist
MichaelMcIntireFCU2379SmithfieldFirst Class Utility Arborist
BenHadleyFCU2381TurnerFirst Class Utility Arborist
CoreyCummingsFCU2383WalesFirst Class Utility Arborist
ChristianSavageFCL&U2384South PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
JosephPallottaFCL&U2385ScarboroughFirst Class Landscape and Utility Arborist
CameronWilsonFCU2386SmithfieldFirst Class Utility Arborist
ChristopherStewardFCU2387PhillipsFirst Class Utility Arborist
TravisThorneFCU2388BuxtonFirst Class Utility Arborist
DavidTardyFCL2390South PortlandFirst Class Landscape Arborist
RobertHopkinsFCU2391SouthportFirst Class Utility Arborist
AdrienneFredericksonFCL2393BiddefordFirst Class Landscape Arborist
TravisHamiltonFCL&U2395SearsmontFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkHarriottFCU2398BernardFirst Class Utility Arborist
PatrickDevouFCL2399PortlandFirst Class Landscape Arborist
AnthonyCarterFCU2400NorridgewockFirst Class Utility Arborist
RobertOlsonFCL&U2402LudlowFirst Class Landscape and Utility Arborist
KennethLawrenceFCU2404Mechanic FallsFirst Class Utility Arborist
JarrodBurnsFCL2407LamoineFirst Class Landscape Arborist
CharlesSmith, IIFCU2409CantonFirst Class Utility Arborist
NoahTuckerFCL2410AlfredFirst Class Landscape Arborist
RichardNokeFCU2412LimingtonFirst Class Utility Arborist
AnthonyAmanFCL2415PenobscotFirst Class Landscape Arborist
DavidKoenkaFCL2416PenobscotFirst Class Landscape Arborist
JamesHerlingFCL2419DurhamFirst Class Landscape Arborist
DavidDorrFCL2421Southwest HarborFirst Class Landscape Arborist
BrianBarrettFCL2423WinthropFirst Class Landscape Arborist
MichaelLydonFCL2424New GloucesterFirst Class Landscape Arborist
DavidMacMillanFCL2425UnionFirst Class Landscape Arborist
MarkBeckerFCU2426New GloucesterFirst Class Utility Arborist
StephenBoyle-SibleyFCL2427EdgecombFirst Class Landscape Arborist
KennethFlaggFCU2433StrongFirst Class Utility Arborist
WillowSchwarzFCL2434WoolwichFirst Class Landscape Arborist
BreeceSleeperFCL&U2435BiddefordFirst Class Landscape and Utility Arborist
JamesFaganFCL&U2436BrunswickFirst Class Landscape Arborist
JohnBeyerFCL&U2437ScarboroughFirst Class Landscape and Utility Arborist
WilliamBridgesFCL2439AlnaFirst Class Landscape Arborist
MatthewBrackettFCL&U2445South BerwickFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeffreyLaCourseFCL2449North WaterboroFirst Class Landscape Arborist
GaryHickeyFCU2451West GardinerFirst Class Utility Arborist
AndreDesVergnesFCL&U2453LimerickFirst Class Landscape and Utility Arborist
AndrewMarquisFCL&U2454St. AgathaFirst Class Landscape and Utility Arborist
RandySmithFCL&U2456NewburghFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeremyTardifFCL2457WoolwichFirst Class Landscape Arborist
DanaDiRenzoFCL&U2459StandishFirst Class Landscape and Utility Arborist
RyanTuckerFCU2460Dover-FoxcroftFirst Class Utility Arborist
BenjaminPanchuckFCU2466SanfordFirst Class Utility Arborist
RichardReedFCU2467ClintonFirst Class Utility Arborist
RyanLondonFCU2469Dover-FoxcroftFirst Class Utility Arborist
DuncanFowlerFCL&U2470CascoFirst Class Landscape and Utility Arborist
CalvinAmesFCL2471Mechanic FallsFirst Class Landscape Arborist
JackAdamsFCL2474SacoFirst Class Landscape Arborist
RossNicholsFCL2476Round PondFirst Class Landscape Arborist
MichaelMeehanFCL2479North YarmouthFirst Class Landscape Arborist
RobiePomerleauFCL2480WinslowFirst Class Landscape Arborist
RobertStanleyFCL2482Boothbay HarborFirst Class Landscape Arborist
PaulMattesonFCL&U2483PownalFirst Class Landscape and Utility Arborist
BrianBrownFCU2487DamariscottaFirst Class Utility Arborist
AnthonyNicholsFCU2488WaldoboroFirst Class Utility Arborist
EricRideoutFCU2489WhitefieldFirst Class Utility Arborist
BradRollersonFCL&U2492BelfastFirst Class Landscape and Utility Arborist
DennisMcDonaldFCL&U2493SurryFirst Class Landscape and Utility Arborist
RichardMcDonaldFCL&U2494SurryFirst Class Landscape and Utility Arborist
RichardBlackFCL&U2496EllsworthFirst Class Landscape and Utility Arborist
JayPerryFCU2498CliftonFirst Class Utility Arborist
BillyLamontagneFCL2500AuburnFirst Class Landscape Arborist
BruceStedmanFCL2503BuxtonFirst Class Landscape Arborist
AlanPinkhamFCL2505DamariscottaFirst Class Landscape Arborist
PatrickSiroisFCL2512LitchfieldFirst Class Landscape Arborist
GalenBeldenFCU2513South ChinaFirst Class Utility Arborist
RyanBartonFCL2514TopshamFirst Class Landscape Arborist
LucasBeaneFCU2515Manchester, NHFirst Class Utility Arborist
GloriaNilsenFCL2519Old Orchard BeachFirst Class Landscape Arborist
DavidRiceFCL&U2520BangorFirst Class Landscape and Utility Arborist
LucusTempleFCL&U2521OronoFirst Class Landscape and Utility Arborist
PeteHoagFCL2522Tamworth, NHFirst Class Landscape Arborist
JonCrossmanFCL2524BernardFirst Class Landscape Arborist
JesseGamageFCL2528BoothbayFirst Class Landscape Arborist
KerryHarveyFCL2530UnionFirst Class Landscape Arborist
MichaelLingleyFCL&U2531Long IslandFirst Class Landscape and Utility Arborist
GregoryHerzFCL&U2532WinterportFirst Class Landscape and Utility Arborist
JoelDunhamFCL2535Lisbon FallsFirst Class Landscape Arborist
HarryDorsoFCL2537FarmingdaleFirst Class Landscape Arborist
RandyPomeroyFCL&U2539Milton Mills, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelGendronFCL2540BiddefordFirst Class Landscape Arborist
DavidJewellFCL&U2541WoolwichFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkCrosbyFCU2543GreeneFirst Class Utility Arborist
AndrewFlanaganFCU2545Bar HarborFirst Class Utility Arborist
GregoryMurrayFCL&U2546St. GeorgeFirst Class Landscape and Utility Arborist
RichardToussaintFCU2551Somersworth, NHFirst Class Utility Arborist
AdamCurtisFCU2552WaterboroFirst Class Utility Arborist
StevenPlanteFCU2553Rochester, NHFirst Class Utility Arborist
CoreyPoitrasFCL2556WestbrookFirst Class Landscape Arborist
GeorgeLeszkowiczFCU2563McLeaw, VAFirst Class Utility Arborist
MichaelHughesFCL2565YarmouthFirst Class Landscape Arborist
DanGurneyFCL&U2566PhippsburgFirst Class Landscape and Utility Arborist
NancyCaudle-JohnsonFCL2567CamdenFirst Class Landscape Arborist
JarrodLeyendeckerFCL&U2570Bar HarborFirst Class Landscape and Utility Arborist
Robert S.PrescottFCL2572Chebeague IslandFirst Class Landscape Arborist
MichaelCohenFCL&U2574MinotFirst Class Landscape and Utility Arborist
GregoryMitchellFCL&U2575WinterportFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnCurtis, Jr.FCU2576DexterFirst Class Utility Arborist
FarrellRuppertFCL&U2577Deer IsleFirst Class Landscape and Utility Arborist
KevinElkinFCL2578Indian Lake, NYFirst Class Landscape Arborist
DamonStethersFCL&U2580GrayFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelDinsmoreFCU2581MilbridgeFirst Class Utility Arborist
HenryAndersonFCU2582CornishFirst Class Utility Arborist
PatrickWhiteFCL2584Bass HarborFirst Class Landscape Arborist
Brandon R.BrewerFCU2588WatervilleFirst Class Utility Arborist
Brandon J.BrewerFCL2589WestbrookFirst Class Landscape Arborist
JustinTaylorFCL&U2592WindhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
WadeMooreFCU2593HudsonFirst Class Utility Arborist
GarryReynolds, IIFCU2594East NewportFirst Class Utility Arborist
JohnDowlingFCU2596WashingtonFirst Class Utility Arborist
JamesMillayFCU2597ChelseaFirst Class Utility Arborist
RandallLindFCU2598UnionFirst Class Utility Arborist
ThomasNileFCL2599NaplesFirst Class Landscape Arborist
DavidPunchFCL&U2560Kingsbury PlantationFirst Class Landscape and Utility Arborist
BenjaminPoirierFCL&U2604SumnerFirst Class Landscape and Utility Arborist
LeonGreenFCU2605GorhamFirst Class Utility Arborist
BrianArcher, IIFCL&U2606EllsworthFirst Class Landscape and Utility Arborist
BenjaminCottrellFCU2609WinterportFirst Class Utility Arborist
NoahSeabergFCL&U2610DamariscottaFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertCochranFCL&U2612SearsmontFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeremyGardinerFCL2613WestbrookFirst Class Landscape Arborist
ElijahMadsenFCL&U2614South PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
RyanNortonFCL&U2615South PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
JordanMerchantFCL&U2616Mount DesertFirst Class Landscape and Utility Arborist
GilmanLamarreFCL2621BuxtonFirst Class Landscape Arborist
Steven L.NicholsFCL2622BristolFirst Class Landscape Arborist
MeghanHallFCL2625PortlandFirst Class Landscape Arborist
MichaelPomerleauFCL&U2628WoolwichFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkMcCarthyFCL2631PortlandFirst Class Landscape Arborist
RobertWhitneyFCU2633WatervilleFirst Class Utility Arborist
SonyaWieburgFCU2634SacoFirst Class Utility Arborist
RichardPorensky, Jr.FCL2635ScarboroughFirst Class Landscape Arborist
DavidWalshFCU2636SangervilleFirst Class Utility Arborist
BarryStroutFCL&U2637WindhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
JohnGoganFCU2638WinslowFirst Class Utility Arborist
M. JarrodHawkesFCL&U2640PhippsburgFirst Class Landscape and Utility Arborist
DonaldDuboisFCU2641Fort KentFirst Class Utility Arborist
RyanBouchardFCU2642MillinocketFirst Class Utility Arborist
MahlonLibby, IIIFCL&U2643StrattonFirst Class Landscape and Utility Arborist
DanaBragdonFCL2648Blue HillFirst Class Landscape Arborist
MichaelManifoldFCL&U2652LewistonFirst Class Landscape and Utility Arborist
BrianRobbins, Jr.FCU2654LitchfieldFirst Class Utility Arborist
AlanBraggFCL&U2656AppletonFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelEganFCL&U2657BowdoinhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
RaymondMcEwenFCU2664BiddefordFirst Class Utility Arborist
RussellFlaggFCU2668Livermore FallsFirst Class Utility Arborist
DanielBeanFCL2669HudsonFirst Class Landscape Arborist
NathanTalbotFCL2671TopshamFirst Class Landscape Arborist
StevenVeilleuxFCL2693AugustaFirst Class Landscape Arborist
NicholasRideoutFCU2903WhitefieldFirst Class Utility Arborist
RichardBarkerFCU2679WaterfordFirst Class Utility Arborist
ChristopherMcCarthyFCU2682NorwayFirst Class Utility Arborist
CoteWarnerFCU2683HarrisonFirst Class Utility Arborist
KrissWilsonFCU2684NorwayFirst Class Utility Arborist
TonyWilsonFCU2685AltonFirst Class Utility Arborist
JesseHooydonkFCL2686BridgtonFirst Class Landscape Arborist
MichaelHendersonFCU2690West ParisFirst Class Utility Arborist
KellyPalomeraFCL2694PortlandFirst Class Landscape Arborist
ElysiaCheungFCU2695ThomastonFirst Class Utility Arborist
BrynGoodmanFCL&U2447AugustaFirst Class Landscape and Utility Arborist
EricEdmondsonFCU2696VassalboroFirst Class Utility Arborist
ErikHerseyFCL2699WiltonFirst Class Landscape Arborist
AdamLeeFCU2701BentonFirst Class Utility Arborist
TrueBraggFCL&U2702SearsmontFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonJoyceFCL&U2703Swan's IslandFirst Class Landscape and Utility Arborist
WallaceHoweFCL&U2704LewistonFirst Class Landscape and Utility Arborist
EdwardRoyFCL2705Dover, NHFirst Class Landscape Arborist
BrianBoisvertFCL2706Farmington, NHFirst Class Landscape Arborist
ChristopherHealeyFCL2707Kingston, NHFirst Class Landscape Arborist
JeffSassoFCL&U2708CarmelFirst Class Landscape and Utility Arborist
CoryConstableFCU2709BelgradeFirst Class Utility Arborist
MichaelFarrFCU2711LimingtonFirst Class Utility Arborist
RustyBrannFCU2714WiltonFirst Class Utility Arborist
TimothyCrabtreeFCL&U2715UnionFirst Class Landscape and Utility Arborist
ScottSmartFCL2716South PortlandFirst Class Landscape Arborist
EricHarrisonFCL&U2719South ChinaFirst Class Landscape and Utility Arborist
DaveMacNeillFCL&U2720MillinocketFirst Class Landscape and Utility Arborist
GerardBoucherFCL2724FryeburgFirst Class Landscape Arborist
StevenWeemanFCU2725TroyFirst Class Utility Arborist
RaymondMcNinchFCU2727BrewerFirst Class Utility Arborist
JoshuaAllaireFCL2729LebanonFirst Class Landscape Arborist
JeremyChapmanFCU2732AuburnFirst Class Utility Arborist
DavidSmallwoodFCL2735South PortlandFirst Class Landscape Arborist
BrianBurgessFCU2737Dover-FoxcroftFirst Class Utility Arborist
JonathanBurgessFCU2738BowerbankFirst Class Utility Arborist
KaraBazinetFCL&U2740HopeFirst Class Landscape and Utility Arborist
KeithHealFCU2742CamdenFirst Class Utility Arborist
JasonScatesFCU2746Effingham, NHFirst Class Utility Arborist
DouglasGouletFCL2750DaytonFirst Class Landscape Arborist
MatthewLasherFCL2751WellsFirst Class Landscape Arborist
MichaelNowellFCL2756SedgewickFirst Class Landscape Arborist
NicholasIversFCL2757AuburnFirst Class Landscape Arborist
EliHutchinsFCL&U2760LovellFirst Class Landscape and Utility Arborist
BernardSmithFCU2762AnsonFirst Class Utility Arborist
BenjaminSmithFCU2763AnsonFirst Class Utility Arborist
AndrewMitchellFCL2764TrentonFirst Class Landscape Arborist
JohnMarston, Jr.FCU2768HarrisonFirst Class Utility Arborist
MatthewPerkinsFCU2769AthensFirst Class Utility Arborist
RalphDeAngelisFCU2772Lynn, MAFirst Class Utility Arborist
EdwardStoreyFCU2773HarrisonFirst Class Utility Arborist
EricReadFCL&U2776WarrenFirst Class Landscape and Utility Arborist
EricRickardsFCL&U2777Andover, NHFirst Class Landscape and Utility Arborist
KevinSapiel, Jr.FCU2778SanfordFirst Class Utility Arborist
ErikCarlsonFCL2784EdgecombFirst Class Landscape Arborist
TravisCraigFCU2788Dover FoxcroftFirst Class Utility Arborist
AndrewPelletierFCU2790BridgtonFirst Class Utility Arborist
ClintonKellyFCL2793SacoFirst Class Landscape Arborist
TomTalbotFCU2794NorwayFirst Class Utility Arborist
JoshuaGiffinFCU2795North MommouthFirst Class Utility Arborist
RandyCormierFCL&U2796FarmingdaleFirst Class Landscape and Utility Arborist
AlphiePatenaudeFCU2798TopshamFirst Class Utility Arborist
NicholasHahnFCU2799GardinerFirst Class Utility Arborist
JamesWiesnerFCL&U2804SearsportFirst Class Landscape and Utility Arborist
NicholasDonovanFCL&U2809ParsonsfieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
AdamWashburnFCL&U2810LincolnFirst Class Landscape and Utility Arborist
CharlesChristensenFCL&U2811Port ClydeFirst Class Landscape and Utility Arborist
JeremyBissonFCU2815KnoxFirst Class Utility Arborist
MichaelGallantFCL&U2816Orange, MAFirst Class Landscape and Utility Arborist
ClintonButlerFCL2820BrewerFirst Class Landscape Arborist
TimothyWilcoxFCL2821BoothbayFirst Class Landscape Arborist
TimothyPloweFCL&U2823Rushville, NYFirst Class Landscape and Utility Arborist
DouglasRoyleFCL2826Sanbornville, NHFirst Class Landscape Arborist
JohnCalderwoodFCL2827LincolnvilleFirst Class Landscape Arborist
MichaelCushmanFCL&U2828St. GeorgeFirst Class Landscape and Utility Arborist
GerryCushmanFCL&U2829Port ClydeFirst Class Landscape and Utility Arborist
JoshuaRoyFCL&U2830Hollis CenterFirst Class Landscape and Utility Arborist
FranklinHowardFCU2831Albany TwpFirst Class Utility Arborist
ToddSawyerFCU2832WaterfordFirst Class Utility Arborist
BradfordHolyoke, Sr.FCU2833HebronFirst Class Utility Arborist
DanielGrajewskiFCU2834BrooksFirst Class Utility Arborist
ChrisPierceFCU2835WindsorFirst Class Utility Arborist
BenjaminBrannFCU2836WindsorFirst Class Utility Arborist
MichaelStantonFCL2837JonesboroFirst Class Landscape Arborist
CharlesDittmarFCL&U2838Southwest HarborFirst Class Landscape and Utility Arborist
JamesHardisonFCU2840OtisFirst Class Utility Arborist
MorrisGreenleafFCU2841LitchfieldFirst Class Utility Arborist
JoeCash, Jr.FCU2842HarrisonFirst Class Utility Arborist
JeremiahCaulkettFCL&U2844NewryFirst Class Landscape and Utility Arborist
TimothyArsenaultFCL2845SpringvaleFirst Class Landscape Arborist
StevenBrookFCL2846ShapleighFirst Class Landscape Arborist
GordonCobb, IIFCL2848WestbrookFirst Class Landscape Arborist
JamesPikeFCU2851OxfordFirst Class Utility Arborist
CeledonioChinchillaFCU2852WestbrookFirst Class Utility Arborist
TimothyHamiltonFCU2854BangorFirst Class Utility Arborist
AnneWhitmanFCL2859Peaks IslandFirst Class Landscape Arborist
ShaneJonesFCL&U2860FarmingtonFirst Class Landscape and Utility Arborist
BrianGehanFCL2862GeorgetownFirst Class Landscape Arborist
ScottDavenportFCU2863HoldenFirst Class Utility Arborist
C. WayneMullens, Jr.FCL&U2864WhitefieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
ThomasMassey, IVFCL&U2868HopeFirst Class Landscape and Utility Arborist
AllenGaddyFCL2870BowdoinhamFirst Class Landscape Arborist
DavidBurrellFCL2871YorkFirst Class Landscape Arborist
JacobChaseFCU2874WhitefieldFirst Class Utility Arborist
JeremiahJordanFCL&U2875WalthamFirst Class Landscape and Utility Arborist
DanaAndersonFCL2876YorkFirst Class Landscape Arborist
TimothyLeeFCL&U2878LivermoreFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonPerkinsFCU2879JeffersonFirst Class Utility Arborist
JonathonStevensFCL&U2880KennebunkportFirst Class Landscape and Utility Arborist
OmarBrooksFCU2881BinghamFirst Class Utility Arborist
DakotaBussellFCU2882St. AlbansFirst Class Utility Arborist
ShawnCooksonFCU2883CorinnaFirst Class Utility Arborist
DavidDeckerFCU2884New PortlandFirst Class Utility Arborist
BryanGatie, Jr.FCU2885SmithfieldFirst Class Utility Arborist
DouglasGrantFCU2886HermonFirst Class Utility Arborist
TravisHartFCU2888RaymondFirst Class Utility Arborist
JasonMardenFCU2889NorridgewockFirst Class Utility Arborist
DennisRichardsFCU2890PhillipsFirst Class Utility Arborist
DonaldTantilloFCU2891AuburnFirst Class Utility Arborist
AnthonyTodaroFCU2893PittsfieldFirst Class Utility Arborist
JeffreyTuttleFCU2894WatervilleFirst Class Utility Arborist
SkenderVisheFCU2895LewistonFirst Class Utility Arborist
PaulSmithFCL2897PolandFirst Class Landscape Arborist
RichardWurpelFCL&U2898AugustaFirst Class Landscape and Utility Arborist
NoahPeetFCL&U2899WinterportFirst Class Landscape and Utility Arborist
WadeTurmelFCL&U2902KenduskeagFirst Class Landscape and Utility Arborist
ShaneGurneyFCL2908Eaton, NHFirst Class Landscape Arborist
BenjaminStoverFCL2909BoothbayFirst Class Landscape Arborist
BenjaminHendersonFCL&U2913HodgdonFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarcelLeCoursFCU2914StrongFirst Class Utility Arborist
StephenMaharFCU2915SkowheganFirst Class Utility Arborist
AdamMillerFCU2916WiltonFirst Class Utility Arborist
ScottMcLeanFCL&U2917WindhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
MatthewTaylorFCU2919PeruFirst Class Utility Arborist
MatthewTribouFCL&U2920HodgdonFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidBennettFCL2921BiddefordFirst Class Landscape Arborist
HaroldRichards, IVFCL&U2924BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
HaroldRichards, IIIFCL&U2925BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
R. StephenAmergian, Jr.FCL2926GrayFirst Class Landscape Arborist
EdBarterFCL2927LewistonFirst Class Landscape Arborist
ShaneStewartFCU2928OaklandFirst Class Utility Arborist
RichardBissonFCL&U2929WoolwichFirst Class Landscape and Utility Arborist
ByronSkidgelFCL&U2930CaribouFirst Class Landscape and Utility Arborist
CodyClarkFCL&U2931ChinaFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChouanStronginFCL2933East MachiasFirst Class Landscape Arborist
CliffordWarrenFCU2934NorridgewockFirst Class Utility Arborist
TonyHartFCU2935BethelFirst Class Utility Arborist
JoseMoralesFCL2936GorhamFirst Class Landscape Arborist
StevenLathropFCU2940PittstonFirst Class Utility Arborist
PaulBronderFCL&U2937NewryFirst Class Landscape and Utility Arborist
JoshuaFenoffFCU2938WellsFirst Class Utility Arborist
EthanCoitFCL2941BrooksvilleFirst Class Landscape Arborist
JamesHafnerFCU2942WaterfordFirst Class Utility Arborist
JonathanWoodFCU2943RaymondFirst Class Utility Arborist
WilliamMilamFCL2945WoolwichFirst Class Landscape Arborist
JamesWilesFCL&U2946NewcastleFirst Class Landscape and Utility Arborist
CookeEamesFCL2947SouthportFirst Class Landscape Arborist
WilliamJackson, Jr.FCU2948WashingtonFirst Class Utility Arborist
TravisChapmanFCU2949SanfordFirst Class Utility Arborist
JerryPikeFCL2952BoothbayFirst Class Landscape Arborist
EbenMannFCL2954LitchfieldFirst Class Landscape Arborist
MichaelCipriano, Jr.FCL&U2955AthensFirst Class Landscape and Utility Arborist
KempKlingerFCL&U2956GrayFirst Class Landscape and Utility Arborist
ShayneMartellFCL&U2957StandishFirst Class Landscape and Utility Arborist
RaymondDoughtyFCL&U2958PalermoFirst Class Landscape and Utility Arborist
DavidEatonFCU2959FarmingtonFirst Class Utility Arborist
AndrewHartFCU2961South ParisFirst Class Utility Arborist
JaimeMorenoFCU2962PortlandFirst Class Utility Arborist
ScottMasonFCU2963TurnerFirst Class Utility Arborist
WilsonSmallFCU2965HiramFirst Class Utility Arborist
WestwoodBelloFCL&U2966WestbrookFirst Class Landscape and Utility Arborist
HaydenStockwellFCL&U2967WestbrookFirst Class Landscape and Utility Arborist
RyonHarperFCU2968Southwest HarborFirst Class Utility Arborist
MarkYeoFCU2969EastbrookFirst Class Utility Arborist
SterlingSmithFCL2973CumberlandFirst Class Landscape Arborist
RichardEstesFCU2974AnsonFirst Class Utility Arborist
ClintBivensFCU2975AvonFirst Class Utility Arborist
BrandonMcBreairtyFCU2978CaribouFirst Class Utility Arborist
JoshuaMorseFCL&U2980ReadfieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
DebraHopkinsFCL2981North YarmouthFirst Class Landscape Arborist
KyleMannFCL&U2982South ParisFirst Class Landscape and Utility Arborist
JasonLepperFCL&U2983BrooksvilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
KyleMcAllisterFCU2985WaterfordFirst Class Utility Arborist
ChuckieStewartFCU2986WellingtonFirst Class Utility Arborist
BrandonIrvineFCU2987SkowheganFirst Class Utility Arborist
AdamThomasFCU2989SkowheganFirst Class Utility Arborist
CoreyJohnsonFCL2990SkowheganFirst Class Landscape Arborist
FredMasonFCL&U2991Northeast HarborFirst Class Landscape and Utility Arborist
MatthewGreenFCL&U2992LincolnvilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
AnthoniJensenFCU2993NaplesFirst Class Utility Arborist
TristanGrafFCL&U2999PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertWallaceFCL2995BoothbayFirst Class Landscape Arborist
MichaelGirouxFCL&U2996PhippsburgFirst Class Landscape and Utility Arborist
RobertPrescottFCU3000HarrisonFirst Class Utility Arborist
JoshuaAlexanderFCL&U3001CanaanFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkRichardson, Jr.FCU3002EastonFirst Class Utility Arborist
DonaldButler, IVFCL&U3003AthensFirst Class Landscape and Utility Arborist
JakeWilsonFCL3004GeorgetownFirst Class Landscape Arborist
JeffreyBeswickFCL&U3005HampdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
EndyChinchillaFCU3011WestbrookFirst Class Utility Arborist
KyleKenistonFCU3012South ParisFirst Class Utility Arborist
RandallVarneyFCU3013NorridgewockFirst Class Utility Arborist
JacobDiGirolamoFCL3014RocklandFirst Class Landscape Arborist
TimothyBrownFCL&U3015WhitefieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
JoelPhilbrookFCL&U3016New LimerickFirst Class Landscape and Utility Arborist
DeanDoyle, Jr.FCL&U3017PhippbsurgFirst Class Landscape and Utility Arborist
CharlesMcCabeFCL3018WaterfordFirst Class Landscape Arborist
EthanGroganFCL3019EliotFirst Class Landscape Arborist
ChristopherMasonFCU3020NorwayFirst Class Utility Arborist
GregoryWrightFCU3024FarmingdaleFirst Class Utility Arborist
TravisBernaicheFCL3025CaribouFirst Class Landscape Arborist
VerlaBrooksFCL3026LisbonFirst Class Landscape Arborist
JohnDunn, IIIFCL3027HancockFirst Class Landscape Arborist
JayGerrishFCL&U3028MexicoFirst Class Landscape and Utility Arborist
JaimeHaskinsFCL&U3029ThomastonFirst Class Landscape and Utility Arborist
JamesRichardsonFCL&U3031SumnerFirst Class Landscape and Utility Arborist
CedricPalmerFCU3038HarrisonFirst Class Utility Arborist
PatrickDeighanFCL&U3041NewburghFirst Class Landscape and Utility Arborist
PeterAdamsFCU3045PortlandFirst Class Utility Arborist
JaredAmesFCL&U3047BuckfieldFirst Class Utility Arborist
ScottWilsonFCL&U3048South ParisFirst Class Landscape and Utility Arborist
DanielKurnickFCL3049LovellFirst Class Landscape Arborist
CalebSaywardFCL&U3052RaymondFirst Class Landscape and Utility Arborist
EricDayanFCL&U3059MontvilleFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherHarrisFCL3060DurhamFirst Class Landscape Arborist
PeterDouglassFCU3061LimingtonFirst Class Utility Arborist
StevenSearlesFCU3062GorhamFirst Class Utility Arborist
AndrewGagnonFCU3063South PortlandFirst Class Utility Arborist
RichardDiehlFCL3064GouldsboroFirst Class Landscape Arborist
SethTompkinsFCU3065North YarmouthFirst Class Utility Arborist
BryanToothakerFCU3066WaterfordFirst Class Utility Arborist
CalebTaylorFCU3067AugustaFirst Class Utility Arborist
JasonRobertsFCU3068PolandFirst Class Utility Arborist
ScottPeacockFCU3069West GardinerFirst Class Utility Arborist
EricVannahFCL&U3073DresdenFirst Class Landscape and Utility Arborist
ErvinMorrison, IIIFCU3074RichmondFirst Class Utility Arborist
MatthewWitheeFCU3075AugustaFirst Class Utility Arborist
MichaelWhiteFCU3076CoriinnaFirst Class Utility Arborist
ChristopherPlanteFCU3077WindhamFirst Class Utility Arborist
BradleyRudolphFCL3078Old Orchard BeachFirst Class Landscape Arborist
RossLucey-WheatonFCL&U3080Roque BluffsFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherNicholsFCL3082DenmarkFirst Class Landscape Arborist
EdwardCarrFCL&U3083AshlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
JoshuaWhitmanFCU3084WinslowFirst Class Utility Arborist
KeganBarrettFCL3086BelgradeFirst Class Landscape Arborist
DavidGroteFCL3087WarrenFirst Class Landscape Arborist
Samuel BradyChapmanFCL&U3088BethelFirst Class Landscape and Utility Arborist
MarkNorwood, Sr.FCU3089TrentonFirst Class Utility Arborist
OwenHumphreyFCU3090Mount DesertFirst Class Utility Arborist
RaymondJayFCL&U3091HoultonFirst Class Landscape and Utility Arborist
LucasMorrisonFCU3092WestbrookFirst Class Utility Arborist
DustinCormierFCL3093GrayFirst Class Landscape Arborist
GaryDownsFCL&U3094BiddefordFirst Class Landscape and Utility Arborist
DerekBoucherFCL3095ArundelFirst Class Landscape Arborist
DonaldClarkFCL3096EdgecombFirst Class Landscape Arborist
BenjaminStuartFCL3097HarpswellFirst Class Landscape Arborist
BenjaminBrunsFCL&U3098WaterfordFirst Class Landscape and Utility Arborist
SethWescottFCU3100West BaldwinFirst Class Utility Arborist
Keith DonovanMoxceyFCU3102SumnerFirst Class Utility Arborist
JasonJonitisFCU3105Old TownFirst Class Utility Arborist
JasonCummingsFCU3106WaterfordFirst Class Utility Arborist
AaronDownsFCU3107ShapleighFirst Class Utility Arborist
KaneToothakerFCU3108WaterfordFirst Class Utility Arborist
BartlettFlanaganFCL&U3110BrunswickFirst Class Landscape and Utility Arborist
ColePaiementFCL3111WoolwichFirst Class Landscape Arborist
ToddHickeyFCU3112LitchfieldFirst Class Utility Arborist
EricGirardFCU3116WinthropFirst Class Utility Arborist
JamieMainFCU3118PortlandFirst Class Utility Arborist
StevenDawe, Jr.FCU3119PortlandFirst Class Utility Arborist
AustinVan AveryFCU3120Albany TownshipFirst Class Utility Arborist
MichaelNicholsFCU3121WinthropFirst Class Utility Arborist
AndrewCurrierFCU3122ChestervilleFirst Class Utility Arborist
RichardSmithFCU3123SabattusFirst Class Utility Arborist
RyanPageFCL3124BowdoinFirst Class Landscape Arborist
SamuelRickleyFCL&U3125CumberlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
CaseyKramlichFCU3126RaymondFirst Class Utility Arborist
MatthewMarbleFCU3127JayFirst Class Utility Arborist
ChetHarringtonFCL3128BentonFirst Class Landscape Arborist
AndrewJohnsonFCL3129PortlandFirst Class Landscape Arborist
JohnTinkerFCU3130Hulls CoveFirst Class Utility Arborist
DaleStearnsFCU3131WaterfordFirst Class Utility Arborist
JasonHamlinFCU3132CascoFirst Class Utility Arborist
ThomasGriswoldFCU3133YarmouthFirst Class Utility Arborist
KeganBarrettFCU3134BelgradeFirst Class Utility Arborist
JacobRhineboltFCU3135WiscassetFirst Class Utility Arborist
JaySilvestroFCU3136PortlandFirst Class Utility Arborist
MarcCrockerFCL3137PortlandFirst Class Landscape Arborist
JoshuaNevellsFCU3138BridgtonFirst Class Utility Arborist
ChristopherOsnoeFCU3139DanforthFirst Class Utility Arborist
RoderickWimertFCL3140FalmouthFirst Class Landscape Arborist
BrianPottleFCL3141TopshamFirst Class Landscape Arborist
RobertSmithFCU3142CaribouFirst Class Utility Arborist
AdamLewiaFCU3144WiltonFirst Class Utility Arborist
ShawnHirdFCL3145AuburnFirst Class Landscape Arborist
EthanNiedererFCL3146PortlandFirst Class Landscape Arborist
RichardMaskellFCU3149Wakefield, NHFirst Class Utility Arborist
KevinMackFCL&U3150WindhamFirst Class Landscape and Utility Arborist
AdamPoulinFCU3152South ChinaFirst Class Utility Arborist
FranklynFrostFCL&U3153RomeFirst Class Landscape and Utility Arborist
MichaelRichardFCL&U3156Albany TwpFirst Class Landscape and Utility Arborist
ThomasBeauregardFCL&U3157RockportFirst Class Landscape and Utility Arborist
SteveLawerysonFCL&U3158SolonFirst Class Landscape and Utility Arborist
TravisCorsonFCL&U3159GardinerFirst Class Landscape and Utility Arborist
AnthonyFurinaFCL&U3160KitteryFirst Class Landscape and Utility Arborist
IanFitzcharlesFCL3161NaplesFirst Class Landscape Arborist
JosephFournierFCU3162West ParisFirst Class Utility Arborist
BrianMclaughlinFCL&U3163PittstonFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherButterfieldFCU3165ChestervilleFirst Class Utility Arborist
QuentinLoeFCU3166SpringvaleFirst Class Utility Arborist
JohnKarabinFCU3167Mount VernonFirst Class Utility Arborist
RyanGunzingerFCU3164TurnerFirst Class Utility Arborist
JordanCashFCU3169ExeterFirst Class Utility Arborist
SeanRuelFCL3171North BerwickFirst Class Landscape Arborist
RossBoisselleFCL&U3173ParsonsfieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
AndrewHigginsFCU3174DurhamFirst Class Utility Arborist
WesleyVailFCL3175TopshamFirst Class Landscape Arborist
MichaelDuddyFCL3176Cape ElizabethFirst Class Landscape Arborist
PatrickVaillancourtFCL&U3177Van BurenFirst Class Landscape and Utility Arborist
DeanNappiFCL3178EliotFirst Class Landscape Arborist
DaytonBraggFCL&U3179AppletonFirst Class Landscape and Utility Arborist
FrankGeorgeFCL&U3180PenobscotFirst Class Landscape and Utility Arborist
JaredValiquetFCU3181AlfredFirst Class Utility Arborist
PaulBrawnFCL&U3183ManchesterFirst Class Landscape and Utility Arborist
BrandonMortonFCL3185WellsFirst Class Landscape Arborist
ScottWeeksFCL&U3186BangorFirst Class Landscape and Utility Arborist
GeneSkillingsFCL&U3187SacoFirst Class Landscape and Utility Arborist
ThomasNelson, Jr.FCU3192SpringvaleFirst Class Utility Arborist
JustinCardelliFCL&U3193AuburnFirst Class Landscape and Utility Arborist
ToddRobbinsFCL3194PortlandFirst Class Landscape Arborist
SpencerGallantFCL&U3196NewfieldFirst Class Landscape and Utility Arborist
ChristopherEverestFCL&U3197KennebunkportFirst Class Landscape and Utility Arborist
BrandenCashFCU3198ExeterFirst Class Utility Arborist
ShaneTownsendFCL3199LebanonFirst Class Landscape Arborist
TimothyHoppeFCL&U3200Tenants HarborFirst Class Landscape and Utility Arborist
CodyBlodgettFCU3203TempleFirst Class Utility Arborist
IanBaxterFCU3204PortlandFirst Class Utility Arborist
RaymondBastonFCL3205PortlandFirst Class Landscape Arborist
JonathanLabbeFCL&U3206WestbrookFirst Class Landscape and Utility Arborist
BenjaminTartakoffFCL3207TrentonFirst Class Landscape Arborist
MatthewGuessFCL&U3210StraffordFirst Class Landscape and Utility Arborist
JonathanFoxFCU3211DoverFirst Class Utility Arborist
StevenCrevatisFCU3212SanfordFirst Class Utility Arborist
DannyThurstonFCU3213BethelFirst Class Utility Arborist
MichaelHowardFCU3214WaterfordFirst Class Utility Arborist
MichaelEverestFCU3215KennebunkportFirst Class Utility Arborist
NoahBuehnerFCL&U3216South PortlandFirst Class Landscape and Utility Arborist
TaylorStevensonFCL3218WayneFirst Class Landscape Arborist
JohnQuattrocchiFCU3220SkowheganFirst Class Utility Arborist
JoshuaNortonFCU3221FarmingdaleFirst Class Utility Arborist
NathanWilsonFCU3222MonroeFirst Class Utility Arborist
KeithThomasFCL3223NewmarketFirst Class Landscape Arborist
ChadGliddenFCU3225DexterFirst Class Utility Arborist
ShaneMorrowFCU3224North MonmouthFirst Class Utility Arborist

Updated: December 19, 2014